PORADNA / DISKUSE

Datum: 08.04.2018

Vložil: Erika

Titulek: rada

Dobry den potrebuju poradit mam dve zelvicky t.h.jedna roste jako z vody hned se hrne k misce s jidlem a ta druha je vetsinou zalezla v domecku a moc neji.Mam strach aby nebyla nemocna.Jednou jsem vypozorovala ze ta vetsi ji k misce nechce ani pustit.Mam je rozdelit?Dekuji za odpoved Erika

—————

Datum: 08.04.2018

Vložil: PH

Titulek: Re: rada

Dobrý den,
neuvádíte stáří a velikost želv. Nicméně pokud se nejedná o velké, dospělé želvy, které již maji velikost a váhu téměř stabilní, měly by stále na váze přibírat. Druhým faktorem je, že samice jsou vždy větší a samci menší. V každém případě rozhodující a nejdůležitější je zdravotní stav. Želva by měla být přes den aktivní a v odpovídající míře přijímat potravu. Pokud tomu tak není, naopak je třeba apatická, někde zalezlá, může to být znak nějakého zdravotního problému. Doporučuji tedy želvy pozorovat a pokusit se vyhodnotit, jestli by mohlo jít o problém. Pokud ano, doporučuji návštěvu veta.
PH

—————

Datum: 14.03.2018

Vložil: Novotná

Titulek: Druhá želva

Dobrý den ,mám želvičku půl roku ,můžu si k ní pořídit druhou děkuji..Ještě jsem se chtěla zeptat jste chovatel nebo překupník děkuji

—————

Datum: 15.03.2018

Vložil: PH

Titulek: Re: Druhá želva

Dobrý den,
dotazy a požadavky týkající se prodeje prosím směřujte na náš email: chovzelv@seznam.cz, nebo volejte na mobil: 734 504 002.
Děkuji a přeji příjemný den.
PH

—————

Datum: 26.02.2018

Vložil: Markéta

Titulek: Růžový plastron

Dobrý den, odzimovávám 2 3 roční marginaty a teď po týdnu jsem si všimla, že mají růžový plastron. Jde o světle růžovou. Jedna to má více druhá méně. Jinak se zatím chovají normálně. Nikdy s nimi problém nebyl.
Dnes se pokoušeli i žrát. Jde o něco nebo to tak může být? Děkuji Markéta

—————

Datum: 26.02.2018

Vložil: PH

Titulek: Re: Růžový plastron

Už jsem se s těmito růžovými, až načervenalými skvrnami na plastronu také setkal. Nemělo to ale žádné následky, za pár dní po postupném probuzení skvrny samy vymizely.
Čím to ale je, vůbec nevím. Pokud by to nezmizelo, doporučuji se pozeptat veterináře.
PH

—————

Datum: 26.02.2018

Vložil: Markéta

Titulek: Re: Re: Růžový plastron

Děkuji za uklidnění.

—————

Datum: 04.02.2018

Vložil: Katka

Titulek: Mlsné želvy

Dobrý den. Před pár lety jsem se nastěhovala k partnerovi který vlastní 2 želváky. Teď už je klukům cca 20 let. Moji letitou snahou je jim obohatit jídelníček, ale nežerou nic jiného než ledový sal.,nebo pampelišku. Jsou zdraví, ale jeden má neforemný krunýř, tak mi to dělá starosti. Neni pro ně nějaká bylina na podporu chuti? Děkuji

—————

Datum: 06.02.2018

Vložil: Hanka

Titulek: Re: Mlsné želvy

Dobrý den Katko,
želvy jsou jako lidé, nejvíce jim chutná to méně zdravé. Ledový salát není vhodný jako krmení pro želvy. Nyní v zimě je super čínské zelí, rukola, polníček nebo seno (nejlépe nasušené pampelišky, jitrocel, bodláky, jetel apod.). Pokud tohle nebudou chtít jíst, tak ať nejí. Až budou mít hlad nic jiného jim nezbude a oni si dají. Já takto odnaučila želvu 3 roky na granulkách. K tomu patří i deformace krunýře - nevhodná strava, příliš mnoho jídla (zvláště ovoce), malá vlhkost, nízká teplota, UVB. Seznam vhodných potravin naleznete v levém sloupci - Potrava. https://www.suchozemske-zelvy.cz/potrava/cim-krmit/

—————

Datum: 06.02.2018

Vložil: PH

Titulek: Re: Re: Mlsné želvy

Souhlasím s Hankou, pouze doplním. Deformovaný krunýř. takzvané pyramidování u 20-ti leté želvy je nevratné estetické poškození. Jak bylo napsáno, je to způsobeno mnoha faktory, u kterých se chovatelé přou, do jaké míry je ten který faktor důležitější. Za sebe řeknu vlhkost. Neodvážím se říci, že je na prvním místě, ale rozhodně je to jedna z nejdůležitějších věcí při vývoji, především mláděte.
Jinak souhlas, je to daleko provázanější a složitější. V každém případě kvituji snahu vylepšit potravu, to prospěje celkovému zdravotnímu stavu. Nicméně deformace to neodstraní.

—————


Chcete dostat odpověď přímo na váš e-mail? Napište mi, odpovím vám co nejdříve.