Recept na podzimní menu

Podzimní období je bohatné na nejrůznější zeleninu. Kdo je majitelem zahrádky a sám se snaží nějaké ty zdravé výpěstky vyprodukovat, dá mi za pravdu. Kdo zahrádku nevlasní, nebo není vášnivým pěstitelem, nemusí mít strach. Určitou výhodou dnešní doby je, že téměř veškerá zelenina se dá koupit v podstatě po celý rok. Je tomu tak třeba i u dýně, která je vynikající doplňkovou potravinou pro suchozemské želvy.

Dnes jsem si tedy připravil recept na takovou pestrou, podzimní míchanici.

Jako základ jsem použil vyřezané středy listů čínského zelí. Toho mám vždy dost, protože malá mláďata ty tvrdé středy listů neukoušou a zbytečně se pak vyhazují. Takže je vyřežu a takto zpracuji. Dalšími ingrediencemi se stala dýně, mrkev, květy afrikánů a pár granulí pro suchozemské želvy. Možná se někteří z vás zarazí nad těmi květy afrikánů. Nicméně tato kytička, která je k vidění snad na každé české zahrádce, želvám velmi chutná. Když se hrst samotných květů hodí želvám do výběhu, okamžitě je do posledního lístečku zlikvidují. No a granulí používám velmi málo, jen na provonění a obohacení celé potravy. Nikdy né moc. Základem každého dne by měla být zelená potrava a výživné granulované krmení pouze v malých dávkách, zhruba 2x týdně.

Vše je rozsekané v mixeru. Pro malé želvy je to v této formě nejlépe poživatelné. Tvrdé listy zelí, mrkev i dýně je dost tvrdá a pokud by to bylo ve velkých kusech, malé želvy by to neukousaly.

Vřele doporučuji. Je to pro želvy fakt pochoutka.